Historie


 
2020

   Po sportovní stránce jsme připraveni postavit jak seniorský tým Slowpitch, tak dětské týmy U8, U9, U10, U11, U13 a premiérově i tým U15 do RSZ regionu. Bohužel celý ročník soutěží významně poznamenal Covid-19 a tak se soutěže zkracují a dohrávají i o prázdninách  I přesto tým Slowpitch potvrzuje skvělou formu a obhajuje 4.příčku v Lize ČR. Naše dětské týmy končí na 3.,1.,1.,X. a 7.místě v reg.soutěžích. Tým U11 bohužel stagnuje celý rok hlavně kvůli Covid-19 a nakonec neodehrál ani žádnou dlouhodobou soutěž.Daří se nám rozšířit řady trenérů jak z řad rodičů u mladších týmů, tak o zkušené trenéry PavlaŠrámka a Norberta Čupríka u týmu U15.

   Z mimosoutěžních aktivit jsme byli také velmi omezeni Covid-19 a proto se většina naplánovaných akcí nemohla ani uskutečnit  velmi smutný rok. Alespoň co se budoucnosti a hřiště týká jsme se nějak minimálně posunuli a začínáme znovu jednat a věřit, že se nakonec zázemí pro náš sport vybudovat podaří.

2019

   Po sportovní stránce se představí opět tým seniorský Slowpitch a týmy dětské U8, U9, U10, U11, U13 letos v reg.soutěži RJZ. Tým Slowpitche si polepšuje a v Lize ČR končí letos na výborné 4.příčce. Naše dětské týmy končí na 1.,1.,1., 2. a 2.místě v reg.soutěžích. Filip Nedvěd se stává reprezentantem a vicemistrem Evropy a odjíždí na MS na Thajvan. Během zimní off-season se naši hráči účastní zimní ligy Winter Little League ČSA.

   Z mimosoutěžních aktivit jsme byli opět velmi aktivní. Pokračujeme v práci s MŠ města a organizujeme 2.ročník Mistrovství MŠ města Plzně, které tentokráte vyhrává tým All-Stars z 51.MŠ. Náš klub pokračuje v rozvoji programu WBBAll-Stars ve kterém máme 16 hráčů. Opět organizujeme soutěž „Hod do dálky“ na pěti ZŠ města pro 2.třídy. Pořádáme opět příměstský tábor pro nejmenší děti a soustředění pro naše hráče, které již musíme rozdělit na dvě samostatné akce. Navíc premiérově jsme připravili velkou náborovou a propagační akci „Baseball DAY s Decathlonem. Tradicí se stává již druhý ročník Zakončení sezóny ve formě PLESU. Bohužel stran hřiště se nám rozpadají jedna lokalita za druhou a tak propadáme beznaději, že se hřiště postavit nepodaří a my budeme muset klub v Plzni zrušit. Před námi je poslední šance v poslední možné lokalitě Litice a i zde se zdá být spousta lidí a vlivů proti. Proto se uchylujeme na podzim k rozhodnutí pozastavit veškeré klubové náborové aktivity až do odvolání.

2018

   Po sportovní stránce se představí opět tým seniorský Slowpitch a týmy dětské U7, U8, U9, U10, U11 doplněné premiérově i týmem U13 v RSZ soutěži. Nakonec tým Slowpitche končí opět na 6.příčce v Lize ČR a naše dětské týmy končí na 1.,1.,1., 4., a 8.místě v reg.soutěžích. Podařil se nám i historicky nejlepší výkon v podobě 4.příčky s týmem U9 na MČR ! (Mistrovství České republiky) a Filip Nedvěd se stává dalším hráčem Plzně v hledáčku Reprezentace ČR pro příští sezónu s možnou účastí třeba i na MS na Thajvanu.

   Z mimosoutěžních aktivit jsme byli opět velmi aktivní. Uspořádali jsme například jako první město v ČR velkou výstavu 100 let historie Baseballu v ČR, která byla instalována v městském domě na náměstí, kterou dokonce přiletěla otevřít jedna z největších hvězd MLB USA , sám „Iron man“ Cal Ripken jr.! Který s námi dokonce v Plzni i potrénoval s našimi hráči. Tým rozvoje klubu rozjel práci s MŠ města plzně a uspořádal první velký turnaj nazvaný Mistrovství MŠ města Plzně v Baseballu, které vyhrála MŠ Božkováčci. Vyškolili jsme 14 rozhodčích pro baseballové soutěže. Otevřeli jsme obchod s baseballovým materiálem v Plzni. Náš klub stojí u zrodu jako spoluzakladatel WBBA (což je celoroční projekt tréninků s talenty západních Čech jako All-star týmem). Organizujeme soutěž „Hod do dálky“ na pěti ZŠ města pro 2.třídy. Pořádáme mimo již tradičního letního soustředění také premiérově první příměstský tábor pro nejmenší děti do 7mi let. Prezentujeme baseball opět na Wannado festivalu sportu v Plzni.

2017

   Po sportovní stránce se nám na scénu vrací seniorský tým slowpitche po roční pauze a ten doplní hned 5tice dětských týmů U7, U8, U9, U10, U11.Během zimní přípravy obsazujeme hned několik hal a sehráváme i několik přátelských utkání. Nakonec naše dětské týmy končí na 1.,1.,1., 1., a 1.místě v reg.soutěžích. Seniorský tým doplňuje pořadí 5.příčkou v Lize ČR.

   Z mimosoutěžních aktivit můžeme zmínit opět po roční pauze návštěvu Alexe Dunnigana, který s námi dokonce vyráží na jeden víkendový turnaj a koučuje na něm jeden z našich dvou týmů. Začali jsme produkovat krásné klubové mikiny. Mimo již klasické zakončení sezóny, které jsme premiérově pojali jako plesovou společenskou událost, se nám také podařilo posunout s výstavbou hřiště, když nám město zpracovalo materiál s pěticí pozemků vhodných jak velikostí, tak lokalitou pro plánovanou výstavbu. Ihned jsme začali postupně pracovat na detailech.

2016

   Po sportovní stránce vstupujeme do sezóny se 4 mi dětskými týmy. Seniorský mix tým Slowpitche si dává pauzu z důvodu nedostatku trenérů pro týmy. Hlavní trenér Jiří Šiman se věnuje prioritně dětským 4 týmům. Dětské týmy U7, U8, U9,U11 nakonec končí v soutěžích na 1., 4., 2. a 1.místě. Zažíváme premiéru na prestižním mezinárodním turnaji Super Cup U10, na kterém je 24 týmů z celé Evropy. Nakonec končíme na 11.příčce.
   Z mimosoutěžních aktivit můžeme zmínit například veleúspěch našeho hlavního trenéra Jiřího Šimana v anketě Díky Trenére! Kde se mezi 16ti sty trenérů mládeže ČR dokázal dostat do TOP10 oceněných. Z dalších aktivit můžeme zmínit naše proniknutí do médií Zak TV, či Českého Rozhlasu. Prezentovali jsme Baseball Plzeň i na takových akcích jako Sporťáček 2016 Plzeň, nebo Olympijský park v Plzni. Zorganizovali jsme první letní soustředění klubu ve Spáleném Poříčí, ze kterého jsme odjeli rovnou na LOH do Ria na Lipno. A opět i Zakončení sezóny kde jsme předali spoustu ocenění mladým hráčům klubu. V budování hřiště se nám ale vůbec nedaří a po trošku habaďůře a tunelu UMO3 se sliby rozplynuly a my začínáme opět od začátku.

2015

   Nakonec v Plzni vznikly hned týmy 3 a to dva dětské a jeden seniorský a přihlásili jsme se hned do 4 soutěží. Tým seniorský byl mixovaný muži i ženami a sehrál premiéru v České Slowpitchové lize. Celorepubliková soutěž s účastí více než 18 týmů nakonec skončila hezkým 5. místem pro Plzeň. Starší tým dětí U9 odehrál soutěž krajskou JZČ-Z ( Jihozápadních Čech-divizi Západ) a z 5 týmů skončil na slušném 3.místě. Mladší tým U7 odehrál dvě soutěže. Opět krajskou JZČ-Z a navíc Interligu U7, tedy soutěž tří oblastí ČR (severu, západu a středu Čech) který se hrála turnajově většinou v Praze a sjíždělo se na ní cca 10 týmů ČR. V oblastní JZČ-Z jsme mezi třemi týmy skončili na druhém místě. V interlize U7 jsme z 11 týmů skončili na 4.místě. Podařilo se nám získat pořadatelství velkého turnaje „Stříbrný Superpohár“ pro kategorii U10 a také jsme si na něm zahráli. Předposlední místo asi nebylo úspěchem, ale hráči byli o dva roky mladší od ostatních. Marketingově jsme díky této akci dali pořádně vědět o začínajícím baseballu v Plzni prostřednictvím jak ČT, ZAK a dalších médií tak spoustou letáčků po městě. Díky této akci a další jako Sporáček a Díky trenére jsme dostatečně informovali o baseballu všechny Plzeňany a těšíme se velkému zájmu rodičů a dětí. Klub také začal jednat s Městem Plzeň o výstavbě prvního městského baseballového stadionu v Plzni. Do tří let musí vzniknout hřiště, aby měli nynější děti U11 kde hrát. Také klub začal spolupracovat se ZŠ města a zapojil 9 ZŠ do školní ligy baseballu. Našli jsme dokonce jednoho USA hráče, který dlouho reprezentoval ČR v seniorském baseballu. Jmenuje se Alex Dunnigan a je rodákem z Plzně, kde má stále své rodiče a občas za nimi létá. Poctil nás návštěvou na tréninku a slíbil, že se nevidíme naposledy. Během září jsme naplnili nábory další týmy a začali jsme trénovat se 4 dětskými týmy. Závěr roku patřil Zakončení sezóny v salónku restaurace Chválena, kde jsme poseděli se všemi hráči a rodiči, ocenili naše nejlepší hráče a představili plány do roku 2016. Dá se říci, že se toho během roku 2015 v Plzni podařilo opravdu hodně.

2014

   Pracovník komise mládeže a rozvoje České Baseballové Asociace a zakladatel B&S Sharks ve Spáleném Poříčí Jiří Šiman, se po 17 letech rozhodl pokusit se o znovu založení baseballového klubu, tentokráte v Plzni. Město Plzeň je v očích baseballového hnutí v ČR tedy i komise pro rozvoj tohoto krásného sportu dlouhou dobu jako velký potenciál pro náš sport a všichni vnímají jako velkou škodu, že krajské město dosud žádný baseballový klub nemá. Bohužel na západ Čech se asi stěhuje málo vysloužilých hráčů z jiných klubů a tak se zatím bohužel žádný nadšenec nenašel. Jiřího Šimana už nebavilo čekat a tak se i za cenu dojíždění do Plzně, rozhodl tento krok udělat sám. Přípravy již probíhali od samého začátku roku, vytipováním a oslovováním možných spolupracujících subjektů a přípravami materiálů pro start. Během května se pokusil oslovit první tři ZŠ s nabídkou vzniku nového kroužku za cenu poskytnutí školní tělocvičny a venkovního hřiště pro možnost zázemí pro trénování. Již po dvou vřelých a úspěšných přivítáních na 23. a 21. ZŠ, se ani nepokoušel kontaktovat třetí v řadě 25.ZŠ a vybral si pro start 21.ZŠ. Během června a září proběhly nábory v 1.třídách a světe div se, máme 18 dětí, což je nejvíce mezi všemi ostatními již zaběhlými kroužky na ZŠ. Ale to, že baseball děti baví a táhne přece víme. Od října se tedy začalo trénovat. Mimo samotnou sportovní část s tréninky a zápasy nás ale čekají další organizační starosti jako materiální vybavení, dresy, mediální prezentace tedy internetové stránky, volby barev klubu a vůbec názvu klubu ale hlavně hřiště, bez kterého nelze začít. Pro první rok, jsme nalezli útočiště u spřátelené softbalové Slavie VŠ, která nám ochotně vyšla vstříc a své krásné hřiště nám dlouhodobě pronajala. Pro začátek tedy máme kde hrát i svá domácí utkání, hurá. To na situaci ale nic nemění, že budeme muset začít intenzivní spolupráci s městem a ostatními sportovními subjekty v Plzni, abychom našli v dohledné době pozemek pro vznik opravdu baseballového hřiště a stavbu zrealizovat z našich řad. Jméno zatím neřešíme, hrajeme jednoduše pod názvem „Plzeň“ a jsme tak připraveni pro možnost nabídky větším sponzorům klidně i klub dle nich pojmenovat. Narážíme i na nedostatek trenérů pro naše velké plány, ale zde zatím vstřícně vypomáhají rodiče hráčů. Plánujeme se účastnit hned dvou soutěží s našimi týmy v roce 2015. Do konce roku tedy pilně trénujeme, abychom neuřízli městu Plzni ostudu hned v začátku.


PartneřiMediální PartneřiFacebook