U18 v Jablonci

 

Další double čekal Plzeňské U18 poslední dubnový den na horké půdě v Jablonci nad Nisou. Pro soupeře to byly první letošní zápasy, takže pro nás velká neznámá.

K těmto zápasům jsme tentokráte vycestovali v téměř nejsilnější možné sestavě. Což bylo první dobré znamení.

V prvním zápase se nám od začátku celkem dařilo na pálce a drželi jsme se soupeřem vyrovnaný krok. Po dvou směnách se za stavu 6:6 a schylovalo k velké přestřelce.  Ve třetí směně se nám velmi dařilo, stáhli jsme 8 bodů oproti soupeřovým 3 a šli tak do vedení o 5 bodů. Tento náskok se nám dařilo držet až do 7. směny, domácí Jablonec šel do dohrávky za stavu 20:15. Daří se mu bodovat, ale naštěstí náš náskok byl dostatečný a udrželi jsme vítězství v poměru 20:18.

Divoký zápas byl velmi dlouhý a trval celé 3 hodiny a 50 minut. Byl to pro naše hráče maraton, na který nejsme vůbec zvyklí.

Druhý zápas byl úplně jiný.

Soupeř nasadil nadhazovače, který měl tak dobré technické nadhozy, že většina našich hráčů se s takovým nadhozem setkala poprvé v životě. Přesto jsme se dokázali prosadit a po 3. směně jsme vedli 3:0. Bohužel to byl poslední bodový zápis našeho týmu v zápase. Soupeř se také dostal ke slovu, v 5. směně vyrovnal na 3:3 a začal lámat zápas na svou stranu. Náš tým pomalu ale jistě začal ztrácet sebevědomí a chuť vzepřít, soupeř toho využil a ujal se po 6. směně vedení 5:3. V sedmé směně se bohužel přestalo úplně dařit našim nadhazovačům a zápas skončil 3:16 v náš neprospěch.

Co dodat tentokrát?

Odehráli jsme za dnešní odpoledne 14 směn a z toho 13x můžeme být spokojeni. Bylo to velmi náročné a víme, kde nás tlačí bota. Dokázali jsme poprvé zvítězit v Extralize U18 a doufáme, že další vítězství na sebe nenechá dlouho čekat.

 

Čeká nás hodně práce, ale nás to baví.

 

Pavel Šrámek

 


PartneřiMediální PartneřiFacebook