Turnaj v Sala Baganza

 

V italském městě Sala Baganza se od 31. 7. do 4. 8. konal 35. ročník mezinárodního turnaje baseballu a softballu v mládežnických kategoriích.

Kromě italských týmů se zúčastnily kluby z Dánska, Izraele, Německa, Chorvatska, přijeli i hráči z Bostonu a Moskvy. Česká republika vyslala celkem pět týmů – tým softbalistek, tým minibaseballu, U12 a dva U15.

Tým kategorie U12 tvořili účastníci Tréninkového centra Praha. Zde byli i naši dva hráči, Jiří Němec a Jan Havránek. Sešel se velmi dobrý tým a na hře to bylo znát. Kvalita se zvyšovala každým dalším zápasem. Osvědčili se i oba naši hráči, Honza byl výborný kečr, Jirka nastoupil na svou ne moc oblíbenou druhou metu, kde ale po třech autem dotykem pookřál, na pálce se mu dařily jedno a dvoumetové odpaly, na nadhozu podržel tým.

Týmová euforie trochu klesla po prohře s italským týmem, ale krásné počasí, večerní disko a softbalistky z Kunovic vše zahnalo do ústraní.

Ve skupině tým Czech Lions skončil druhý a dostal se do nejlepší čtyřky bojující o titul.

Proti prvnímu z druhé skupiny hráči bojovali jako praví lvi, ale prohra je poslala do boje o třetí místo.

V zápasu o třetí místo začal český tým na pálce a udělal dva doběhy, soupeř ovšem dorovnal a přidal další dva. Další směna se bodově neměnila. I nadále Lvi bojovali, dostali nadhazovače pod tlak, vyrovnali na 4:4, ovšem soupeř opět přidal bod. V poslední směně Lvi vyrovnali na 5:5, musela tedy rozhodnout extrasměna. V té se bohužel dařilo více soupeři, takže Czech Lions nakonec obsadil čtvrtou příčku.

I přes určité zklamání se hráči nemají zač stydět a zaslouží obrovskou pochvalu. Díky patří i realizačnímu týmu.


PartneřiMediální PartneřiFacebook