FirstCup v Brně 21. - 23. 6. 2019

 

V pátek 21. června 2019 byl v Brně zahájen třetí ročník turnaje pro kategorii U8 FirstCup. Účast na tomto klání si vybojovalo v regionálních kvalifikacích celkem 16 týmů.

Hrálo se v Areálu U Hrocha, celkem na 4 hřištích. Týmy byly rozlosovány do 4 skupin, a byť zde prvotně nejde o výhru, tak si jen připomeňme, že medailové pozice v roce 2018 získali Olympia Blansko, Draci Brno a Hroši Brno.

Skupina A: Hroši, Eagles, Plzeň, Nuclears

Skupina B: Draci, Piranhas, Ježci, Hluboká

Skupina C: Olympia, Kotlářka, Klasik, Rytíři

Skupina D: Tempo, Orli, Arrows, Technika

Součástí programu celého víkendu byly také atraktivní doprovodné akce - v pátek večer Stars Game, tedy zápas české reprezentace připravující se na zářijové ME a Kvalifikaci o OH s Draky Brno na MBS. Slavnostní nadhoz provedl šéfdirigent Brněnské filharmonie, velký fanoušek baseballu, Američan Dennis Davies. V neděli pak turnaj navštívil kapitán české reprezentace Jakub Malík a samozřejmě nechyběla jeho autogramiáda.

Ve skupině A posunuly plzeňské hráče dvě prohry a jedna výhra nad Třebíčí na krásné třetí místo.

Druhý den je čekal zápas o postup mezi prvních osm. V boji se soupeřem Piranhas Beroun, se kterým se pravidelně setkávají v pražské oblasti, věřili Plzeňané ve vítězství. Přes vyrovnaný zápas a dramatickou koncovku bohužel postup nevyšel. A tak na Plzeň čekal nedělní souboj o 8. - 16. místo v turnaji.

Nedělní ranní přívalový déšť proměnil hřiště v rybník, ale organizátoři dokázali hřiště opětovně připravit. V boji o co nejvyšší příčku ve druhé skupině plzeňští baseballisté zdolali v krásném dramatickém zápase Rytíře Trutnov, na Orlíky Choceň bohužel nestačili. Ve finálovém FirstCupu obsadila Plzeň nakonec 10. místo, 1. místo získali Hroši Brno, 2. místo Eagles Praha a 3. místo Draci Brno.

Ještě jednou díky všem trenérům, rodičům a dětem.


PartneřiMediální PartneřiFacebook