Prohra na Hluboké

Dne 4. května se na Hluboké odehrály další 2 zápasy naší soutěže. Počasí bylo načasované přesně na zápasy, déšť se strhl až po ukončení druhého zápasu.

Při pátečním tréninku a ranní rozcvičce vypadali naši hráči a hráčky perfektně připraveni a natěšeni na zápas a nic nenasvědčovalo pozdějšímu vývoji. První zápas začal dobrou směnou se dvěma doběhy. Pak ale soupeř překvapil dobrou pálkou a zahájil svoji útočnou fázi zápasu hned pěti body. Musíme si přiznat, že i když odpaly soupeře byly povedené, naše pole pálkařům poměrně výrazně pomáhalo. Nepůsobilo kompaktně a místy spíše zmateně. Soupeřův kvalitní nadhoz, připravené pole, "hlava" našich hráčů a nízké sebevědomí na pálce zapříčinily konečnou neschopnost odolat náporu soupeře. Výsledek 16:3 není smutný jen kvůli výraznému bodovému rozdílu, ale také proto, že jsme v domácím prostředí byli schopni hlubocký tým porazit.

Ve druhém zápasu se nedokázali plzeňští baseballisté oprostit od předešlého výsledku, nepomohly ani světlé momenty jedinců a povzbuzování v těžkých momentech, a vývoj zápasu byl podobný. Herní projev také. A konečný výsledek 17:2.

V závěru je třeba uznat kvalitu soupeře. Je velmi přínosné se s takovými soupeři potkávat. Je jasně vidět, že kompaktní tým nemohou porážet jednotlivci, ale opět jen kompaktní tým, stejně jako ve všech sportech. Plzeň má co zlepšovat a již v zápasech s Domažlicemi může ukázat, že má také vnitřní sílu a že s ní neotřesou ani takové těžší prohry.


PartneřiMediální PartneřiFacebook