„Den vítězství“

Baseballisté z Plzně se tentokrát vydali prověřit svoji výkonnost na turnaj U8 do Prahy na Tempo.

Tentokrát bojovalo pět týmů: Baseball Plzeň, Tempo Praha, Miners Kladno, Joudrs Praha a Piraně Beroun.

V prvním zápasu se setkali minulí finalisté, tedy Plzeň a Tempo Praha. Opět se jednalo o krásný zápas plný baseballových akcí. Při plzeňské dohrávce, dvou outech, obsazené 2. a 3. metě a za stavu 15:15 dostal výborný pálkař Tomáš Resl trochu riskantní pokyn od kouče – odpal mezi 1. a 2. metu. Míček poslal daleko do zadního pole a běžce na třetí i druhé metě poslal domů. Zápas tedy skončil nádhernou výhrou 17:15.

Piraně Beroun opravdu kousaly, hrály urputně. I díky nováčkům (Jasmína Siala a Martin Machek), kteří se staršími drželi neuvěřitelně krok, se plzeňskému týmu podařilo udržet těsné vítězství 15:13.

Do třetího zápasu nastoupila Plzeň s Miners Kladno. Naše obrana pracovala skvěle, dvojice Tomáš Resl (kruh) a Matyáš Karas (1. meta) téměř nedovolovala soupeřům běh na 2. metu. A pokud se nějaký ten příhoz nepovedl, výborně zabíhala Melissa Maurer. Trojice Matyáš Karas, Oliver „Babe“ Siala a Tomáš Resl ozdobili zápas krásnými dvoumeťáky, definitivní zlom v zápase nastal po třech outech zahraných trojicí Daniel Dirn (3. meta), Tomáš Resl (kruh) a Oliver Siala. Plzeň zaslouženě zvítězila 20:9.

Poslední soupeř Joudrs Praha je postaven z mixu dětí ve věku od 4-8let. Po dvou směnách a několika chybách za stavu 10:10 konečně probudili své spoluhráče k obratu krásnými dvěma outy baseballisté okolo druhé mety, David Homolka (2. meta), Oliver Siala (spojka) a Martin Machek (zadní pole).

Byl to tedy nejen Den vítězství, kdy celá země slaví konec 2. světové války, ale i náš Den vítězství, na který budeme jistě rádi vzpomínat.


PartneřiMediální PartneřiFacebook