Kladenský Kahan

Kladenský Kahan je prvním turnajem a současně již tradičním počátkem baseballové sezony pro plzeňské U9. Cílem je zejména užít si hru a zjistit silné a slabé stránky, na kterých se může nadále v rámci jarní přípravy pracovat.

Kompletní silné sestavě Eagles Praha bylo osm hráčů z Plzně zdatným soupeřem. Přestože na pálce byla Plzeň lepší, její obrana byla nakonec prolomena a při závěrečném pozdravu vzdala hold lepšímu soupeři.

S druhým soupeřem, Tempem Praha, Plzeňané stejně jako v předchozím zápase předvedli velmi dobrý útok na pálce, navíc zlepšili hru v poli a zaznamenali tak první zasloužené vítězství v sezoně.

S favoritem turnaje Miners Kladno se dařilo hráčům v prvních dvou směnách držet náskok 2:0, pak ale Kladno prolomilo plzeňskou obranu a zvítězilo.

V závěru turnaje se Plzeň utkala o třetí místo s Tempem Praha. Vyrovnaný zápas gradoval v dohrávce poslední směny, kdy měl soupeř za stavu 10:10 jeden aut a běžce na 2. a 3. metě. Plzeňští stáhli polaře blíže k pálkaři, aby se pokusili o out na domácí metě dotykem. Protivníkův pálkař neustál stresovou situaci a po šestém nadhozu byl strikeout. Dalšímu pálkaři se ale podařilo plzeňské polaře přepálit a zápas skončil 10:12 pro Tempo.

Ve finále mezi Eagles Praha a Miners Kladno zaslouženě zvítězilo Miners Kladno. 

Z turnaje si hráči U9 přivezli nejen krásné zážitky, ale především zjištění, že dokážou být přinejmenším důstojným soupeřem i mnohem zkušenějším týmům.


PartneřiMediální PartneřiFacebook