Rýsuje se druhý reprezentant ČR z Plzně ?

Rýsuje se druhý reprezentant ČR z Plzně ?

 

Druhé kolo výběrů do žákovské reprezentace se uskutečnilo v tenisové hale v Hrotovicích. Ze 44 hráčů byl pouze jeden omluvený. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin: pálka, nadhoz, infield, outfield + agility žebřík a švihadlo. Po rotacích na jednotlivých stanovištích byl na programu baserunning, soutěž štafet v oběhovém homerunu a na závěr všeho Beep test. Po vyklusání a uvolnění proběhl mítink s hráči a rodiči, kde byl představen program U12 na rok 2019.

Další setkání je naplánováno 9. února v rámci projektu Youth Czech Talent opět v Hrotovicích. Vybraných 29 hráčů bude doplněno o 20–25 hráčů z ročníku 2009, kde každý klubový trenér kategorie U10 či U11 má možnost nominovat jednoho hráče. Loni této nabídky trénovat pod vedením reprezentačních trenérů a předních hráčů Extraligy (Jakub Hajtmar, Petr Minařík, Jakub Sládek) využilo dvanáct klubů. S většinou účastníků YCT jsme se potkali na letošních výběrech v Třebíči.

Závěrem Filip Procházka z realizačního týmu U12 ČR u hráčů apeloval na důležitost zimní přípravy. "Součástí vašeho programu by měla být atletická průprava, od atletické abecedy po agility žebřík. Není vůbec na škodu navštívit atletický trénink mládeže ve vašem okolí a podívat se na rozdíl techniky běhu jednotlivých sportovců. Skauty a trenéry v každé kategorii dnes více zajímá vaše pohyblivost a rychlost. Sezóna je dlouhá a v létě bude extrémně náročná. Starejte se dobře a poctivě o svá těla, protahujte, kompenzujte jednostrannou zátěž a využijte i plavání a regenerace včetně saunování, ať nejste překvapení z klimatických podmínek na Tchaj-wanu. Vaše okolí je jedno velké hřiště, nezáleží na počasí, splňte své školní povinnosti nejlépe ve škole, a vyrazte ven a dělejte „klukoviny“ namísto koukání do telefonů :)"


PartneřiMediální PartneřiFacebook