Tým U9 čtvrtý v republice!

 

Plzeňský tým U9 skončil na MČR U9 2018 na fantastickém 4. místě!

Před nimi se objevily jen týmy zvučných jmen, v semifinále dokonce celý zápas Plzeň vedla a nakonec prohrála jen o jeden bod, 4 : 5. Prostě skvělá forma hráčů a jednoznačně nejlepší výsledek historie plzeňského baseballu na scéně ČR.

Tým dvou trenérek se chystal na kvalifikaci do Prahy jako na poslední turnaj sezóny. Překvapivě postoupil ze třetí příčky na finální MČR na Hluboké a slavil tak nečekaný úspěch. Na Hluboké se sjelo 16 nejlepších týmů z ČR a být mezi nimi byl skvělý pocit.

Ve skupině A čekali naše hráče soupeři Nuclears Třebíč, Olympia Blansko a Miners Kladno. První páteční zápas s Třebíčí skončil prohrou 0 : 15. Jasný favorit potvrdil své kvality, ale plzeňští baseballisté si i tak hlavně užívali atmosféru turnaje a těšili se na další zápas. Zápas proti Olympii Blansko sice skončil další prohrou, ale jednalo se o vyrovnanou hru, kdy naši hráči chvíli i vedli.

Po sobotní výhře nad Miners Kladno končí Plzeň na 3. místě ve skupině. Prvním soupeřem z jiné skupiny byl tým Pipas Brno. Po výhře 8 : 5 je jasné, že minimálně osmá příčka je jistá. Nad Eagles Praha opět naši hráči vítězí, tentokráte 10 : 8.

V neděli se naši hráči opět setkali s Nuclears Třebíč. Tentokrát ale po vynikající hře prohráli jen těsně 4 : 5.

Poslední zápas o 3. místo proti Hrochům končí prohrou, takže tým U9 Baseball Plzeň nakonec na Hluboké obsadil nádhernou 4. příčku na MČR.

Jiří Šiman dodává:

„Nikoho z nás by to ani ve snu před turnajem nenapadlo. Velké díky patří oběma trenérkám, co za celou sezónu s dětmi dokázaly, už úspěch na kvalifikaci byl nečekaný. Velké díky patří rodičům, za hlasitou podporu během turnaje a celoroční podporu svých malých hráčů. Já jsem byl na turnaji jen jako host - coach a nadhazovač týmu, ale užil jsem si tento víkend náramně a věřím, že všichni hráči stejně jako já. Budou mít ještě hodně dlouho pozitivní vzpomínky.“

 

Pořadí na MČR

1 Draci Brno

2 Třebíč Nuclears

3 Cardion Hroši Brno

4 Baseball Plzeň

5 Olympia Blansko

6 Eagles Praha

7 Oilers Hodonín

8 Tempo Titans Praha

9 Pipas Brno

10 Technika Brno

11 Hroch Brno

12 Rytíři Trutnov

13 Miners Kladno

14 Kotlářka Praha

15 Blesk Jablonec

16 Sokol Hluboká


PartneřiMediální PartneřiFacebook