Krígeľ v Trnavě

V pořadí šestý, tím pádem předposlední, turnaj seriálu České slowpitchové ligy (ČSL) pod názvem Krígeľ se konal ve slovenské Trnavě, neboť pravidla soutěže umožňují vždy jeden z turnajů sezony uspořádat v zahraničí.

Hostitelské kluby Panthers a Angels Trnava odvedly skvělou práci a připravily turnaj pro celkem 12 týmů, což je dle regulí soutěže maximální možný počet účastníků. Hrálo se na jednom fotbalovém a jednom moc pěkném softballovém hřišti v areálu Angels Trnava (na němž se několik týdnů před Krígeľem konalo ME žen U22). Tedy spíše se mělo hrát...

V tomto areálu je mimochodem i nové baseballové hřiště včetně zázemí!

Za oddíl Slowpitch Plzeň dorazilo do Trnavy 6 statečných, 4 muži a 2 ženy. Ti byli doplněni do plného počtu volnými hráči z klubu Panthers, což regule taktéž povolují (ještě jednou velké díky do Trnavy za podporu), a vrhli se do bojů ve skupině.

Hned první zápas s Toucans Havířov jsme vyhráli. Pak ale začalo pršet a pršelo tak, že nám všem došlo, proč muselo být v ČR celé léto takové sucho - příroda totiž šetřila vodu na průtrž mrčen do Trnavy o tomto víkendu.

Kvůli dešti se nakonec dohrávali na náhradních plochách zápasy základních skupin až v neděli odpoledne a hrálo se jen zkrácené play-off o 1. až 4. místo. Ostatní výsledkové pozice byly vždy sdíleny a ohodnoceny počtem bodů za lepší možné umístění. Slowpitch Plzeň tak skončil shodně s Wolfs Domažlice na 7. místě se ziskem 7 bodů a kontroluje tímto 6. místo v celkové tabulce ČSL.


PartneřiMediální PartneřiFacebook