Letos SuperCup U 10 bez nás

 

O víkendu 11. - 12. května se Plzeň stala pořadatelem Stříbrného SuperCupu. Ze zúčastněných čtyř týmů postoupily první dva na SuperCup 2019 do Prahy.

Plzeň nastoupila s velmi mladým týmem, spíše U9 než U10. Počasí turnaji nepřálo, zima a déšť doprovázely oba dny.

První den Plzeň porazila Klatovy 27 : 3, druhý zápas s Ledenicemi přerušila průtrž mračen. Dohrávka utkání a Masters byly kvůli počasí přesunuty do nedělního dne. V neděli dohrála Plzeň utkání se Žraloky Ledenice, které přes velmi vyrovnanou hru prohrála 10 : 6. Vítězství 12 : 8 v zápasu s Hlubokou otevřelo plzeňskému týmu možnost postupu do Prahy, hráči tak šli do Masters s velkým nasazením.

V Masters plzeňští výborně pálili, házeli, v souhře měli lepší čas než Hluboká, ale penalizace pěti sekund za nešlápnutou metu v běhu po metách způsobila bodové manko. Pro postup do Prahy tedy musela Plzeň vyhrát finále. Plzeňští hráči nastoupili do finále velmi odhodlaně, soupeř jim ale ve třetí směně utekl pěti body. Ty již Plzeň nezvládla dotáhnout. Nakonec prohrála 9 : 7 a skončila v coach-pitch turnaji na druhém místě.

Plzeň se umístila v Masters na třetím místě za Ledenicemi a Hlubokou, v coach-pitch turnaji na druhém před Hlubokou a za Ledenicemi. Celkově tedy nakonec získala hezké 3. místo a do Prahy určitě pojede příště.

Po rozebrání zasloužených odměn trenéři klidně vysvětlili hráčům situaci. Nyní už nikdo z hráčů neví, že kdyby šlápli onu metu, byli v Masters první a ne třetí a do Prahy by jistě jeli. I to je sport, jednou jde sportovní štěstíčko naproti a jindy zase ne.


PartneřiMediální PartneřiFacebook